Gry   »   Aktualności   »   Telltale Games powraca! Nazwa studia i jego gry znalazły nowego właściciela

Aktualności

rss

Telltale Games powraca! Nazwa studia i jego gry znalazły nowego właściciela

2019.08.29//  J. Kruczek
Studio Telltale Games powróci do tworzenia gier. Nazwa studia oraz jego dorobek artystyczny został odkupiony przez nowych właścicieli wspomaganych finansami chińskiego Athlon Games. W przyszłości możemy więc otrzymać kontynuacje takich serii, jak The Wolf Among Us czy Batman: The Telltale Series.
Telltale Games zostanie wskrzeszone przez Jamie Ottilie oraz Briana Waddle stojących za firmą LCG Entertainment. Firma odkupiła prawa do nazwy Telltale Games oraz wiele marek tworzonych przez upadłego dewelopera. Przypomnijmy, że studio znane z gier przygodowych zbankrutowało we wrześniu zeszłego roku.
Telltale Games
Telltale Games Batman: The Telltale Series
Telltale Games

Nowi właściciele nie mają doświadczenia w grach przygodowych, a w studiu na dzień dzisiejszy nie ma żadnego pracownika z oryginalnej ekipy. Jednak Ottilie i Waddle chcą bardzo rozsądnie podejść do tematu. Pierwszym etapem pracy nowego Telltale Games będzie urządzenie siedziby w kalifornijskim Malibu. Następnie studio skupi się na przywróceniu gier z katalogu dewelopera na rynek. Wiele tytułów po upadku Telltale Games zostało usuniętych ze sklepów cyfrowej dystrybucji. Nowi właściciele chcą przywrócić tytuły do sprzedaży.
Odkupiono także prawa do serii The Wolf Among Us i Batman: The Telltale Series, więc jest szansa na kontynuacje. Niestety licencje na wiele marek wygasły, więc póki co nie można liczyć na wskrzeszenie innych gier. Najbliższy rok nowi właściciele poświęcą na zebranie zespołu deweloperów. Wątpliwe jednak, aby studio zasilili byli pracownicy Telltale Games.
Telltale Games
Telltale Games
Telltale Games

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Telltale Games powraca! Nazwa studia i jego gry znalazły nowego właściciela

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Telltale Games powraca! Nazwa studia i jego gry znalazły nowego właściciela