Gry   »   Aktualności   »   Optymalizacja Fortnite - jak zoptymalizować swoje ustawienia graficzne dla płynnej rozgrywki?

Aktualności

rss

Optymalizacja Fortnite - jak zoptymalizować swoje ustawienia graficzne dla płynnej rozgrywki?

2024.04.07//  B. Grycan
Fortnite to gra wieloosobowa. Z tego powodu wymaga odpowiednio zoptymalizowanych ustawień. Wszystko po to, aby rozgrywka była płynna i komfortowa. Jak zatem zoptymalizować swoje ustawienia graficzne, aby cieszyć się ze wszystkich możliwości Fortnite?

Ustawienia rozdzielczości wyświetlania


Aby zoptymalizować grę, w pierwszej kolejności warto zmienić ustawienia ekranu. Co ważne, nie jest to skomplikowane. Aby to zrobić, wystarczy wejść w odpowiednie ustawienia gry. Na początek należy przyjrzeć się ustawieniom rozdzielczości wyświetlania gry. W celu uzyskania najlepszych wrażeń ustawić powinno się najwyższy standard w zakresie rozdzielczości wyświetlania. Im niższa rozdzielczość, tym mniejsza wydajność gry. Warto wiedzieć, że różnica między formatami Full HD a QWQHD to kilkadziesiąt klatek. Jedna zmiana w ustawieniach rozdzielczości wyświetlania może zatem zupełnie odmienić grę.

Optymalizacja Fortnite - jak zoptymalizować swoje ustawienia graficzne dla płynnej rozgrywki?

Ustawienia jakości obrazu


Chcąc zoptymalizować Fortnite, warto także dokonać zmian w ustawieniach jakości obrazu. Gra oferuje pod tym kątem takie tryby jak niski, średni, wysoki, epicki i własny. Te ostatnie dają wiele możliwości. Pozwalają bowiem na dowolne konfigurowanie parametrów. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest zmniejszenie poziomu Anti-Aliasing. Jest to funkcja poprawiająca jakość obrazu, jednak wymaga dobrego sprzętu. Jej zmniejszenie sprawi zatem, że gra działać będzie płynniej. Posiadacze karty Nvidia RTX mogą również wybrać rozwiązanie DLSS. Dzięki temu renderowana rozdzielczość będzie obniżana i przeskalowywana do natywnej rozdzielczości monitora. To z kolei dodatkowo poprawi płynność gry.

Ustawienie odległości widzenia


Mowa tu o parametrze dotyczącym zasięgu, z którego widzi się elementy otoczenia. Im większa odległość, tym więcej odległych detali jest widocznych. Poprzez obniżenie poziomu tego ustawienia ograniczy się ilość widocznych elementów na ekranie, jednak płynność znacznie wzrośnie. Na taki krok zdecydować się powinni się zwłaszcza posiadacze komputerów bez mocnego i wydajnego procesora. Wybierając niższy parametr ustawień odległości widzenia, nie warto całkowicie wyłączać cieni. Ich obecność zwiększa bowiem realizm gry.

Jakość efektów


Mówiąc o optymalizacji ustawień graficznych dla płynnej rozgrywki Fortnite, kilka słów powiedzieć trzeba jeszcze o jakości efektów. Jest to parametr, który również warto obniżyć. Choć efekty występują jedynie w losowych momentach w trakcie gry, to jednak obniżają jej ciągłą wydajność. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest redukcja efektów specjalnych.

Inne pomysły na zwiększenie wydajności gry Fortnite


Jak jeszcze zwiększyć płynność rozgrywki? Na pewno warto wyłączyć wszelkie aplikacje działające w tle. Mowa tu choćby o przeglądarce internetowej i komunikatorach. Każda taka aplikacja obciąża komputer, a tym samym zmniejsza wydajność gry. Istotne jest również, aby na bieżąco aktualizować sterowniki. Nieaktualne oprogramowanie systemowe na komputerze przyczynia się do spadku wydajności, a to przekłada się negatywnie na komfort gry. Dotyczy to w szczególności sterowników karty graficznej. Warto zastosować powyższe wskazówki, aby zwiększyć płynność gry Fortnite. Wymagania gry nie są wysokie. Można w nią śmiało grać nawet na średniej jakości komputerze. W takim jednak przypadku dobrym rozwiązanie jest, aby dodatkowo zadbać o komfort rozgrywki. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Optymalizacja Fortnite - jak zoptymalizować swoje ustawienia graficzne dla płynnej rozgrywki?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Optymalizacja Fortnite - jak zoptymalizować swoje ustawienia graficzne dla płynnej rozgrywki?