Gry   »   Aktualności   »   Wolfenstein: Youngblood pierwszą nieocenzurowaną grą z serii w Niemczech

Aktualności

rss

Wolfenstein: Youngblood pierwszą nieocenzurowaną grą z serii w Niemczech

2019.06.27//  J. Kruczek
Wolfenstein: Youngblood zadebiutuje na rynku 26 lipca i pod pewnym względem będzie rewolucją dla serii. Nie chodzi o rozwiązania gameplay'owe, ale o fakt obecności symboli nazistowskich w niemieckiej wersji. Tytuł będzie pierwszą grą z serii wydaną bez cenzury w Niemczech.
W Niemczech obowiązywał kategoryczny zakaz odniesień do nazizmu w produkcjach popkulturowych. Kolejne gry dotyczące tematyki II Wojny Światowej i walki z nazistami musiały być cenzurowane. Między innymi swastyki zastępowano innymi symbolami, a postać Hitlera posiadała usunięte wąsy. Teraz prawo się zmieniło, co pozwala na publikację nieocenzurowanych wersji gier.
Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood

W 2018 roku zmieniono prawo i pozwolono na indywidualne ocenianie produkcji pod kątem użycia symboli nazistowskich. Jeżeli symbole te są przedstawiane jako negatywne to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się w grach. W efekcie Wolfenstein: Youngblood zadebiutuje w Niemczech w wersji nieocenzurowanej.

Co ciekawe twórcy nie wiedzieli o zmianie prawa i przygotowali ocenzurowaną wersję gry. Niemieccy gracze otrzymają więc możliwość skorzystania z obu wersji. Kolejne produkcje z serii nie będą jednak cenzurowane. W końcu w Niemczech będą debiutować takie gry, jak na całym świecie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wolfenstein: Youngblood pierwszą nieocenzurowaną grą z serii w Niemczech

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Wolfenstein: Youngblood pierwszą nieocenzurowaną grą z serii w Niemczech