Gry   »   Aktualności   »   Twórcy serii ArmA o problemie z piractwem

Aktualności

rss

Twórcy serii ArmA o problemie z piractwem

2011.11.21//  J. Kruczek
Studio Bohemia Interactive znane z produkcji serii ArmA oraz gry Take on Helicopters wypowiedziało się na temat przerażającego piractwa na pecetach. Według dewelopera na trzech graczy legalnie łączących się z serwerami ArmA przypada sto nielegalnych połączeń.
To ogromne przebicie i poważny cios w kondycję dewelopera. Sprawa ma się jeszcze gorzej w przypadku gry single player, ponieważ większość graczy korzystających z piratów po prostu się nie łączy z serwerami do gry online. Problem piractwa dotyczy całego rynku PC i wszyscy producenci tracą duże pieniądze. Część deweloperów rezygnuje z produkcji pecetowych gier, a część postanawia stosować systemy DRM, które walczą z piractwem i niestety uprzykrzają życie posiadaczom legalnych kopii.
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2


Według przedstawiciela Bohemii systemy DRM są jednak wadliwe i piraci i tka je łamią. Stąd zupełnie inne podejście studia do problemu. Czeski deweloper postanowił udowodnić, że pirackie wersje są po prostu gorsze od oryginału. Zapewnia to system DEFRADE, który uruchamia braki w nielegalnej kopii gry. Dla przykładu w serii ArmA piracka gra cechuje się gorszą celnością, a broń może się okazjonalnie zmienić w ptaka. Take on Helicopters rozmywa tekstury, co w pewnych momentach uniemożliwia dalszą grę. Braki są naprawiane, gdy automatyczny system potwierdzi autentyczność produkcji. Na zakończenie szacuje się, że jeżeli pięć procent piratów kupiłoby oryginalne gry to rynek zwiększyłby się niemal trzykrotnie.
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2
ArmA 2 ArmA 2

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Twórcy serii ArmA o problemie z piractwem

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Twórcy serii ArmA o problemie z piractwem