Gry   »   Aktualności   »   The Sims 4 grą dla dorosłych! Przynajmniej tak będzie w Rosji

Aktualności

rss

The Sims 4 grą dla dorosłych! Przynajmniej tak będzie w Rosji

2014.05.12//  J. Kruczek
The Sims kojarzy się wszystkim z grą dla dzieci pozwalająca zabawić się w życie. Śmieszne zachowania komputerowych postaci, nieco karykaturalnie przedstawione życie i oczywiście możliwość budowania. Te elementy zagwarantowały serii wielką popularność, ale okazuje się, że przez lata nie zauważyliśmy wielkiego niebezpieczeństwa idącego za grą.
Na szczęście Rosja stoi na straży porządku i przyznała The Sims 4 kategorię wiekową +18. Nowa odsłona kultowej serii będzie w Rosji dostępna tylko dla dorosłych, choć patrząc na uzasadnienia i oni mogą być w ciemnogrodach szykanowani. Ale tak na poważnie o co chodzi?
The Sims The Sims może być...
The Sims ...niezwykle niebezpieczne dla...
The Sims ...społeczeństwa Rosji

Otóż w Rosji obowiązuje prawo zakazujące szerzenia treści homoseksualnych wśród nieletnich i ogólnie odmienność seksualna jest postrzegana niczym herezja za średniowiecza. Pomińmy jednak aspekty polityczne itp wszak mamy mówić o grach.

Reakcja Rosji jest komiczna i wręcz smutna, ponieważ cenzorzy dopatrzyli się promowania homoseksualizmu w The Sims 4. Cała afera wynika z tego, że gracz ma dowolność w prowadzeniu życia swojego Sima, a to oznacza że może zawiązywać romanse i doprowadzać do zawarcia związków małżeńskich. Jako że gra ma nie ograniczać graczy to istnieje możliwość zawiązania związku z Simem tej samej płci. I to przeszkadza cenzorom w Rosji.
Szkoda, że nie zauważyli oni iż jest to opcja, która może wyniknąć już z samych zainteresowań gracza. W The Sims 4 nie ma wielkich banerów namawiających na obranie takiego kierunku. Niestety w propagandę ostatnio trzeba mieszać wszystko. Trzeba jedynie pochwalić koncern Electronic Arts. Wydawca mógł wprowadzić cenzurę, ale zamiast tego stwierdził, że jakiekolwiek ograniczenia gry będą niszczyły założenia serii.
The Sims
The Sims
The Sims

The Sims 4 ma dawać pełną swobodę i to gracz decyduje, jak postępuje w wirtualnym świecie. Sama gra zaś w żaden sposób nie promuje homoseksualizmu, ale wolność jednostki do własnych decyzji. Może właśnie tego boją się rosyjskie władze. Dla nas ta sytuacja jest po prostu kabaretem.
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims
The Sims

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
The Sims 4 grą dla dorosłych! Przynajmniej tak będzie w Rosji

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   The Sims 4 grą dla dorosłych! Przynajmniej tak będzie w Rosji