Gry   »   Gry na PC   »   Spore - wciel się w stwórce

Gry na PC

rss

Spore - wciel się w stwórce

2009.08.15//  J. Kruczek
Stworzenie cywilizacji od małej komórki aż po wysoko rozwinięte organizmy podbijające całe galaktyki. Taki właśnie jest Spore autorstwa Willa Wright'a, człowieka, który stoi za sukcesem The Sims i SimCity. W Spore gracz sam kreuje świat i cywilizację, jaką poprowadzi do ostatecznej dominacji we wszechświecie.
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w boga
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w boga
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w bogaSpore rozpoczyna się od stworzenia małego jedno komórkowego stworzonka, które musi się odżywiać i powoli ewoluować do ostatecznego kształtu. Grę zaczyna się w oceanie gdzie małym organizmem trzeba walczyć o pożywienie i uważać, aby samemu nie stać się czyimś przysmakiem. Spore podzielono na wiele etapów, rozgraniczonych kolejnymi etapami ewolucji. Pomiędzy każdym z etapów gracz decyduje jak się będzie zmieniać jego stworzonko. W specjalnym kreatorze podejmuje sie decyzje o wyglądzie i usposobieniu podopiecznego. Gracz wyprowadzi swoje żyjątko z oceanu i nauczy go przetrwać na lądzie aż do momentu powstania plemienia.
Gdy stworek zacznie przejawiać pierwsze społeczne zachowania rozpocznie się rywalizacja miedzy plemionami. Wyewoluowany organizm będzie potrzebował infrastruktury i narzędzi, o kształcie, których zadecyduje gracz. Kreator zmieni funkcje na tworzenie budowli, militariów i gałęzi nauki. Kolejnym etapem będzie stworzenie prężnej cywilizacji i podbój planety przypominające w rozgrywce nieco Civilization Sida Meiera. Rozgrywka na planecie toczy się aż do momentu wystrzelenia pojazdu w kosmos. Ostatnim etapem gry jest walka o prymat w galaktyce.
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w boga
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w boga
Spore - zabawa w boga Spore - zabawa w boga

Spore jest niesamowity pod każdym względem. Gracz decyduje o wszystkim od wyglądu istot, które prowadzi od stadium komórki po kształt zabudowań, ubiorów i pojazdów. Tak wielka dowolność w grze może się wydawać nieco chaotyczna jednak twórcy gry dobrze poradzili sobie z tematem i oddali cały proces tworzenia w łatwy do ogarnięcia sposób. Wszystko oprawili w ładna nieco bajkową grafikę i intuicyjny interface. Aby nacieszyć się Spore, gracz musi mieć w komputerze przynajmniej procesor Pentium 4 2GHz, 768 Mb pamięci RAM i kartę graficzną ze 128 MB pamięci. Wymagania niezbyt wygórowane a możliwości, jakie daje gra wielkie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Spore - wciel się w stwórce
 / 
Komentarze do: Spore - wciel się w stwórce
ajneklajnenachtmusik pisze:

może i się wcielę, wkrowię alboco innego;)

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Gry   »   Gry na PC   »   Spore - wciel się w stwórce