Gry   »   Aktualności   »   Rzecznik Praw Obywatelskich chce włączenia oznaczeń PEGI do polskiego prawa

Aktualności

rss

Rzecznik Praw Obywatelskich chce włączenia oznaczeń PEGI do polskiego prawa

2015.04.13//  J. Kruczek
Czyżby szykowała się mała rewolucja w temacie gier wideo w Polsce? Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz ponownie zabrała głos na temat wprowadzenia w naszym kraju prawnego obowiązku przestrzegania oznaczeń PEGI.
Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz w jednym z wywiadów podkreśliła, że Polska pozostaje jednym z ostatnich krajów europejskich, które nie włączyły oznaczeń PEGI do swojego prawa. W Wielkiej Brytanii za sprzedaż brutalnej gry nieletnim grozi wysoka grzywna i aż sześć lat więzienia. W Szwecji ochrona nieletnich przed brutalnymi grami jest częścią konstytucji.
Brutalne gry Dostęp do...
Brutalne gry ...brutalnych gier powinien...
Brutalne gry ...zostać ograniczony

Warto dodać, że pani Lipowicz nie krytykuje samych gier. Są one rozrywką dla milionów ludzi i nie powinny być atakowane czy usuwane z rynku. Należy jednak zmienić podejście Polaków do ich ocen. Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier - PEGI powstał właśnie po to, aby sprzedawcy i rodzice wiedzieli, czy dany produkt nadaje się dla nieletnich.
Brutalne gry
Brutalne gry
Brutalne gry

Według Rzecznik Praw Obywatelskich sieci sprzedaży powinny wymagać okazania dowodu osobistego przy grach o oznaczeniu PEGI 18. Niektóre gry powinny wymagać zezwolenia rodziców. Stwierdziła też, że ważne jest uruchomienie kampanii uświadamiającej ludzi o ideii oceniania gier. Zobaczymy, czy niedługo apele rzecznika przyniosą jakieś efekty. Wiadomo, że akcję popiera Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rzecznik Praw Obywatelskich chce włączenia oznaczeń PEGI do polskiego prawa

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Rzecznik Praw Obywatelskich chce włączenia oznaczeń PEGI do polskiego prawa