Gry   »   Aktualności   »   RoomAlive - nowy wymiar rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu

Aktualności

rss

RoomAlive - nowy wymiar rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu

2014.10.06//  J. Kruczek
Microsoft szykuje kolejna rewolucje w temacie rozszerzonej rzeczywistości. Technologia RoomAlive pozwala nie tylko na wyświetlanie obrazów wirtualnych w otoczeniu gracza, ale też daje możliwość wchodzenia w interakcję z nimi.
Wcześniej koncern testował technologię Illumiroom. Wykorzystywała ona kontrole Kinect oraz komputer PC i projektor. System pozwalał na wyświetlenie obrazu z gry na ścianach pomieszczenia. Początkowo podejrzewano, że system będzie częścią konsoli Xbox One. Ostatecznie okazał się on zbyt drogim rozwiązaniem.
RoomAlive
RoomAlive RoomAlive
RoomAlive

Teraz gigant pokazał RoomAlive. Dopracowana technologia pozwala zmienić całe pomieszczenie w interaktywny plac zabaw. Jak widać na filmie każdą powierzchnię pokoju da się zmienić w panel wejścia/wyjścia. Dzięki temu gracz może się poruszać po wirtualnej platformie.

Technologia ma przed sobą jeszcze długą drogę. Wszystko działa wyśmienicie, ale do pracy wykorzystuje aż sześć projektorów co sprawia, że system jest dość drogi w implementacji. Należy też wspomnieć o konieczności przygotowania specjalnego kodu dla poszczególnych gier. Tutaj do akcji musieliby wkroczyć deweloperzy. Nie pozostaje nic, jak czekać na rozwinięcie technologii. Takie rozwiązanie wprowadziłoby niemałą rewolucję na rynek gier.
RoomAlive
RoomAlive RoomAlive
RoomAlive

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
RoomAlive - nowy wymiar rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   RoomAlive - nowy wymiar rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu