Gry   »   Aktualności   »   Pokemon GO przyczyniło się do śmierci 250 osób w USA? Smutne szacunki odnośnie wypadków

Aktualności

rss

Pokemon GO przyczyniło się do śmierci 250 osób w USA? Smutne szacunki odnośnie wypadków

2017.11.29//  J. Kruczek
Gry w większości są rozrywką i czysta zabawą. Największym zagrożeniem do tej pory było uzależnienie, które w niektórych przypadkach stawało się poważnym problemem. W przypadku Pokemon GO uzależnienie przyniosło wręcz katastrofalne skutki.
Amerykańscy badacze przeanalizowali wypadki w USA i wyciągnęli tragiczne wnioski. Pokemon GO będące grą mobilną przyczyniło się do zaistnienia 145 tysięcy wypadków drogowych. Skutkiem tych zdarzeń była śmierć około 250 osób i szkody na kwotę około 7 miliardów dolarów.
Pokemon GO
Pokemon GO Pokemon GO
Pokemon GO

Badania nad katastrofalnymi skutkami gry rozpoczęli badacze z Uniwersytetu Purdue. Zbadali oni wypadki drogowe w hrabstwie Tippecanoe w stanie Indiana. Porównali oni pierwsze 148 dni od premiery Pokemon GO z analogicznymi okresami w minionych latach. Tak oszacowali, że grający w Pokemon GO za kierownicą doprowadzili do dwóch zgonów, mają na sumieniu 37 rannych i 5,2-25,5 mln dolarów szkód.
Na podstawie bazowych wyników wyliczono szacunkowo ilość wypadków w skali całego kraju. I tak doszliśmy do wyników wspomnianych na początku. Oczywiście jest to tylko wynik szacunkowy i może nie obrazować faktycznej ilości wypadków. Niestety w wielu stanach odnotowano bezpośredni wpływ popularności gry na statystyki wypadków. Pozostaje tylko ubolewać nad głupota niektórych ludzi. To bardzo proste, jak prowadzicie auto to nie używajcie smartfona. Mamy nadzieję, że osoby łamiące tę zasadę będą robić krzywdę tylko sobie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pokemon GO przyczyniło się do śmierci 250 osób w USA? Smutne szacunki odnośnie wypadków

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Pokemon GO przyczyniło się do śmierci 250 osób w USA? Smutne szacunki odnośnie wypadków