Gry   »   Aktualności   »   Microsoft zapowiada możliwość wspólnej gry na PC i Xboxie One

Aktualności

rss

Microsoft zapowiada możliwość wspólnej gry na PC i Xboxie One

2015.01.22//  J. Kruczek
Konferencja Microsoftu przyniosła kilka niespodzianek, a jedną z największych była zapowiedź integracji gier z Xboxa One z tytułami PC na Windowsa 10. Oznacza to, że gracze na obu platformach będą mogli wspólnie grać.
Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli wczoraj, że w końcu dojdzie do połączenia ze sobą gier z Xboxa i PC. Dziś podano więcej informacji i wiemy już, że taka opcja nie będzie dotyczyła wszystkich tytułów. Phil Spencer wyjaśnił, że decyzja o integracji będzie zależała od deweloperów.
Fable Legends
Fable Legends Fable Legends
Fable Legends

Nie każda gra nadaje się bowiem do wspólnej rozgrywki. Przykładem mogą być shootery i strategie. Gracze korzystający z pada są w gorszej pozycji względem tych używających myszy i klawiatury. To oznacza odpowiednie równoważenie rozgrywki. Microsoft udostępni narzędzia deweloperom pozwalające na łączenie gier pecetowych z konsolowymi. W kwestii dewelopera będzie leżeć to czy z nich skorzystają.

Pierwszą grą cross-platformową będzie Fable Legends. Nowe RPG pozwoli graczom na prowadzenie sieciowych starć, w których zmierzą się zarówno pecetowi gracze, jak i konsolowi. Tytuł trafi zarówno na Xboxa One, jak i pecety z Windowsem 10. Na temat samej gry jeszcze nie zdradzono wiele, ale wszyscy fani Fable wiedzą czego się spodziewać po serii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft zapowiada możliwość wspólnej gry na PC i Xboxie One

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Microsoft zapowiada możliwość wspólnej gry na PC i Xboxie One