Gry   »   Gry na konsole   »   Mass Effect, kosmiczna epopeja

Gry na konsole

rss

Mass Effect, kosmiczna epopeja

2009.07.18//  J. Kruczek
 Studio BioWare słynie z tworzenia gier RPG, które stają się filarami gatunku. Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic to tytuły obowiązkowe dla wszystkich fanów RPG. Ostatnim dziełem studia BioWare jest Mass Effect.
 
Mass Effekt to gra osadzona w 2183 roku, na początkach współpracy ludzkości z zaawansowanymi cywilizacjami zamieszkującymi wszechświat. Gracz wciela się w komandora Sheparda, pierwszego człowieka przydzielonego do organizacji Widm, obrońców ustalonego porządku. Głównym wątkiem gry jest odnalezienie i powstrzymanie byłego agenta Widm, Sarena, który chce z pomocą wrogiej rasy zniszczyć ludzi. W trakcie rozgrywki pojawi się wiele wątków i pobocznych historii, które zmienią grę w multimedialną powieść Sci-Fi.
 
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect

BioWare zadbało o to, aby gracz szybko się nie znudził produkcja. Mass Effect został wyposażony w niewiarygodnie wielki świat. Shepard będzie mógł odwiedzić wraz ze swoją załogą dziesiątki planet. Każdy świat ma swoją unikalną atmosferę, dzięki czemu każda odwiedzona planeta będzie dla gracza zupełnie nowym wyzwaniem. Graficznie Mass Effect prezentuje się rewelacyjnie, odwiedzone stacje kosmiczne i kolonie zostały zaprojektowane z wielkim rozmachem. Główna baza przymierza obcych, Cytadela, tętni życiem i wręcz przytłacza ogromem. Przedstawiciele innych ras zostali dokładnie wymodelowani, a każda z ras ma swoje unikalne zachowania jak i sposób mówienia.
 
Oczywiście jak to w grach RPG, Mass Effect oferuje potężny wachlarz broni i gadżetów potrzebnych do przejścia gry. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów rozwoju, gracz podnosi umiejętności swoich postaci oraz wskazuje kierunek ich rozwoju. Gra nie została poprowadzona liniowo, podobnie jak w KOTOR, główni bohaterowie dysponują własny okręt, którym przemierzają galaktykę w poszukiwaniu przygód. Dialogi z postaciami napotkanymi w grze przeprowadzono bardzo dynamicznie, dzięki czemu wszelkie wstawki dialogowe ogląda się niczym dobre kino Sci-Fi. Podobnie wstawki filmowe pomiędzy ważnymi wydarzeniami dodają niesamowitego klimatu.
 
Mass Effect to zdecydowanie jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Klimat i rozmach, z jakim stworzono świat gry zostawił w tyle konkurencyjne pozycje. Każdy posiadacz konsoli Xbox 360, który ceni sobie dobry scenariusz i piękną grafikę nie powinien pominąć tej pozycji. Ty, bardziej, że Mass Effect to pierwsza część trylogii opowiadającej o losach komandora Sheparda. 
 
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect
Mass Effect Mass Effect

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mass Effect, kosmiczna epopeja

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Gry   »   Gry na konsole   »   Mass Effect, kosmiczna epopeja