Gry   »   Aktualności   »   Hatred - szokująca gra ostro oceniona przez ESRB

Aktualności

rss

Hatred - szokująca gra ostro oceniona przez ESRB

2015.01.19//  J. Kruczek
Hatred polskiego studia Destructive Creations ma od początku problemy z opinią publiczną. Gra, w której wcielimy się w psychopatę mordującego mieszkańców małego miasteczka wzbudza wiele kontrowersji. Teraz doszedł jeszcze jeden problem.
Amerykańska organizacja ESRB zajmująca się oceną zawartości gier i nadawaniem im kategorii wiekowej przyznała Hatred rangę "AO". Oznacza to, że polski tytuł mogą kupić tylko dorośli gracze. Niby ocena zdaje się słuszna, ale oznaczenie "AO" dostawały zawsze gry ukazujące sceny seksualne bądź umożliwiające hazard za prawdziwą walutę. Przemoc była dotąd oceniania kategorią "M".
Hatred
Hatred Hatred
Hatred

Problemem jest fakt, że gry "AO" nie są udostępniane na konsolach Microsoftu i Sony. Tak więc Hatred nie mógłby się pojawić poza pecetami. To już spory problem jeżeli myśli się o rozwoju marki. Twórcy mogliby ocenzurować grę usuwając kilka elementów. Jednak to zniszczyłoby założenia tytułu i wiązałoby się z rozczarowaniem graczy czekających na debiut Hatred w zapowiedzianej postaci.
Hatred
Hatred Hatred
Hatred

"Nie do końca rozumiem dlaczego Hatred otrzymało kategorię AO pomimo faktu, że nie zawiera żadnej seksualnej treści. Ale w sumie postrzegam stworzenie gry, która jako druga w historii otrzymała tą rangę tylko ze względu na przemoc i wulgaryzmy, jako swego rodzaju osiągnięcie. Nawet jeżeli przemoc nie jest prawdziwa, a wulgaryzmy nie są nadużywane. Pracownik ESRB (przy okazji - bardzo miły, grzeczny i skory do współpracy) wytłumaczył mi, że tu chodzi o "kontekst", który zauważyły osoby testujące rozgrywkę" - tak twórcy skomentowali ocenę ESRB.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hatred - szokująca gra ostro oceniona przez ESRB

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Hatred - szokująca gra ostro oceniona przez ESRB