Gry   »   Gry na konsole   »   Grand Theft Auto 4, gangsterski klasyk po raz czwarty

Gry na konsole

rss

Grand Theft Auto 4, gangsterski klasyk po raz czwarty

2009.07.12//  J. Kruczek
Grand Theft Auto 4 to ostatnia odsłona kultowej już serii GTA. Najnowsza część zadebiutowała na rynku w połowie 2008 roku, najpierw na konsolę Xbox 360 i Playstation 3. Na konsolę Microsoftu trafił także dodatek DLC The Lost and Damned będący zupełnie nową historią osadzoną w Liberty City.

Grand Theft Auto 4 opowiada historię Niko Bellic'a, obcokrajowca, który trafia do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. Bohater szybko angażuje się w światek przestępczy i rozpoczyna wędrówkę po szczeblach kryminalnej kariery. Fabuła gry powraca do fikcyjnego miasta Liberty City wzorowanego na nowojorskich dzielnicach. Niko w miarę posuwania się fabuły nawiązuje kontakty z nowymi zleceniodawcami i to gracz decyduje, dla kogo i w jakiej kolejności będzie pracował.  Dzięki czemu każdy może dowolnie poprowadzić rozgrywkę i przejść grę na różne sposoby.
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4

Oczywiście GTA 4 zawiera wiele dobrych rozwiązań znanych z poprzednich części, każdy, kto grał w poprzedniczki przed przygodami Niko będzie się czuł jak w domu. Wykonywanie misji wymaga przedzierania się przez miejską dżunglę podprowadzonymi samochodami i motocyklami. W pojazdach specjalnych jak taksówki, karetki i radiowozy czekają gracza mini misje. Podróż uprzyjemniają radiostacje emitujące pokaźną ilość licencjonowanych utworów, każdy znajdzie dla siebie odpowiedni gatunek muzyczny. W przejściu misji pomogą różnorakie bronie od kija baseballowego przez pistolety do karabinów maszynowych siejących spustoszenie w szeregach przeciwników.
Za oprawę graficzną odpowiada autorski silnik graficzny firmy Rockstar, dzięki któremu Grand Theft Auto 4 wygląda jak nigdy dotąd. Bogate tętniące życiem miasto zostało wykonane z najwyższą starannością. Wzrok gracza atakują dziesiątki błyszczących neonów i świateł, a największe wrażenie robią wschody i zachody słońca wypełniające promieniami całe miasto. Gra wygląda fantastycznie a wyniki sprzedaży mówią same za siebie. Każdy, kto chce zakosztować gangsterskiego życia musi koniecznie zagrać w GTA 4, które po raz kolejny ustanowiło nowe standardy dla tego typu gier.
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4
Grand Theft Auto 4 Grand Theft Auto 4

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grand Theft Auto 4, gangsterski klasyk po raz czwarty

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Gry na konsole   »   Grand Theft Auto 4, gangsterski klasyk po raz czwarty