Gry   »   Aktualności   »   GRID 2 - Codemasters zapowiedziało kolejną odsłonę popularnych wyścigów

Aktualności

rss

GRID 2 - Codemasters zapowiedziało kolejną odsłonę popularnych wyścigów

2012.08.09//  J. Kruczek
Codemasters oficjalnie zapowiedziało premierę gry GRID 2. Kolejna odsłona serii Race Driver zaserwuje graczom pełne emocji wyścigi, efektowne kraksy oraz zaawansowaną grafikę. Niestety nie obeszło się też bez kontrowersji wokół jednego z rozwiązań.
Premiera ma nastąpić latem 2013 roku i będzie dotyczyła pecetów oraz Playstation 3 i Xbox 360. Deweloper poinformował, że pracuje nad grą już dwa lata, a prace powoli zmierzają ku końcowi.  GRID 2 wykorzysta najnowszą wersję silnika EGO, co ma zapewnić najwyższy poziom grafiki. Niestety twórcy zrezygnowali z widoku z kokpitu, co było jednym z najciekawszych elementów poprzedniczki. Z badań przeprowadzonych przez Codemasters wynika, że 95 procent graczy unikało tego trybu. Możemy mieć wątpliwości, co do wyników, ale najwyraźniej trzeba będzie przełknąć gorycz związaną z brakiem efektownych ujęć.
GRID 2 GRID 2
GRID 2 GRID 2
GRID 2 GRID 2

Model jazdy ma zostać osadzony między symulacją, a zręcznosciówką. Prawdopodobnie będzie on przypominał ten z poprzedniej odsłony, co byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. W grze znajdziemy tryb kariery oraz multiplayera i możliwość gry na podzielonym obrazie.

Codemasters przeniesie do GRIDa 2 kilka prawdziwych torów wyścigowych oraz zadba  o ciekawe trasy fikcyjne. Nie wiadomo, czy do gry trafią licencjonowane serie wyścigowe, jak WTCC, ale poinformowano o braku marek Lamborghini, Ferrari oraz Porsche. Nie zabraknie jednak jednych z najszybszych marek dostępnych na rynku, których licencje nie były astronomicznie drogie. Oficjalna prezentacja gry nastąpi na wrześniowej imprezie Eurogamer Expo.

GRID 2 GRID 2
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatku

Źródło: v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
GRID 2 - Codemasters zapowiedziało kolejną odsłonę popularnych wyścigów

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   GRID 2 - Codemasters zapowiedziało kolejną odsłonę popularnych wyścigów