Gry   »   Aktualności   »   Final Fantasy XIII - powraca królowa RPG

Aktualności

rss

Final Fantasy XIII - powraca królowa RPG

2009.07.11//  J. Kruczek
Final Fantasy to marka, która przez lata osiągnęła status kultowej. Każda kolejna część wyznaczała kierunek rozwoju konsolowych gier RPG. Square-Enix nie spoczywa na laurach i pracuje nad kolejnymi częściami. Najnowsza odsłona Final Fantasy XIII trafi na konsole Playstation 3 i Xbox 360 jeszcze w tym roku.
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII

W Final Fantasy XIII gracz przeniesie się do fikcyjnego świata, w którym trwa konflikt pomiędzy utopijnym miastem Cocoon a rebeliantami z Pulse. Fabuła gry opowiada o losach Lightning, młodej rebeliantki, którą będzie trzeba pokierować w starciach z najdziwniejszymi kreaturami. Oczywiście jak w każdej części Final Fantasy scenariusz wciągnie gracza i nie pozwoli odejść od gry aż do końca.
Twórcy najnowszego Final Fantasy projektując rozgrywkę wzorowali się na filmie Final Fantasy VII: Advent Children. Co za tym idzie pojedynki z kolejnymi wrogami będą bardziej dynamiczne niż w poprzednich częściach. Walka będzie polegała na atakach fizycznych i odpowiednim używaniu magii. Podczas rozgrywki głównej bohaterce towarzyszyć będą inni rebelianci, którzy będą pomocni w kolejnych etapach gry.
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII Final Fantasy XIII

Wreszcie pora poruszyć temat grafiki, to właśnie oprawa audiowizualna przyczyniła się do niespotykanej popularności serii. Final Fantasy to prawdziwe graficzne dzieło sztuki, podobnie jest z najnowszą odsłoną. Grafika stoi na najwyższym poziomie a świat gry jest zbudowany niesamowicie szczegółowo i barwnie. Rewelacyjne lokacje dodatkowo ubarwi ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Nobuo Uematsu. Niepowtarzalny charakter Final Fantasy XIII budują także długie i ciekawe wstawki renderowane na silniku gry. Każda gra z serii Final Fantasy odnosi sukces i podobny los najprawdopodobniej czeka najnowszą część. W stanach Zjednoczonych i Japonii Final Fantasy zadebiutuje jeszcze w tym roku. Niestety Europejczycy będą musieli zaczekać do 2010.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Final Fantasy XIII - powraca królowa RPG

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Final Fantasy XIII - powraca królowa RPG