Gry   »   Aktualności   »   Europejscy politycy zabiją skrzynki z losową zawartością? Wydawcy zrobili krok za daleko

Aktualności

rss

Europejscy politycy zabiją skrzynki z losową zawartością? Wydawcy zrobili krok za daleko

2017.11.22//  J. Kruczek
EA z pewnością nie spodziewało się, że wraz grą Star Wars: Battlefront 2 może zrewolucjonizować rynek. A jednak i nie chodzi tu o masowe wprowadzenie mikrotransakcji i loot-boksów. A o potężną ingerencję polityki w świat gier.

Kontrowersje dotyczące loot-boksów w Star Wars: Battlefront 2 były tak wielkie, że EA musiało wyłączyć mikrotransakcje w swojej grze. Podobno w tym temacie ingerował Disney będący właścicielem marki Star Wars. Co więcej sprawa zainteresowali się politycy. Belgia i Holandia rozpoczęła procesy sprawdzające, czy skrzynki z losową zawartością za gotówkę nie są hazardem. I właśnie Belgijska Komisja ds. Gier wydała oświadczenie uderzające w wydawców.
Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II

Po dogłębnej analizie uznano sprzedaż loot-boksów za proceder niebezpieczny. Komisja ma zamiar podjąć kroki prawne w celu doprowadzenia do zakazu tego procederu na terenie Unii Europejskiej. Belgijscy politycy uważają, że mieszanie płacenia prawdziwa gotówką z uzależniająca rozgrywką jest hazardem. Szczególnie niebezpiecznym dla młodszych graczy, którzy od najmłodszych lat będą uczeni toksycznego uzależnienia hazardem.
Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II

Celem Belgijskiej Komisji ds. Gier będzie doprowadzenie do zakazu sprzedaży paczek za gotówkę jeżeli ich zawartość nie będzie znana. To oznacza, ze era loot-boksów może dobiec końca. Co więcej za przykładem Belgii poszły Hawaje. Stan ma wprowadzić już niedługo takie prawo. Władze Hawajów rozpoczęły dialog z innymi stanami, czego celem ma być ogólnokrajowy zakaz loot-boksów. Cóż inni wydawcy na pewno będą bardzo wdzięczni Electronic Arts.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
The Settlers History Collection - zbiorcze wydanie strategiiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Europejscy politycy zabiją skrzynki z losową zawartością? Wydawcy zrobili krok za daleko

Facebook

Call of Duty    Electronic Arts    FPP    FPS    Komputery PC    MMO    Playstation 3    Playstation 4    Przygodowe    RPG    RTS    Sportowe    Strategia    Survival Horror    TPP    Ubisoft    Wyścigi    Xbox 360    Xbox Live    Xbox One   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Milenium Zakłady Bukmacherskie to jeden z legalnych bukmacherów, a więc takich, którzy otrzymali...


Do góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Europejscy politycy zabiją skrzynki z losową zawartością? Wydawcy zrobili krok za daleko