Gry   »   Aktualności   »   Diablo 4 powstaje, ale Blizzard nie jest gotowy na ujawnienie projektu?

Aktualności

rss

Diablo 4 powstaje, ale Blizzard nie jest gotowy na ujawnienie projektu?

2018.11.23//  J. Kruczek
Serwis Kotaku dotarł do ciekawych informacji odnośnie serii Diablo. Japoński magazyn donosi, że Blizzard pracuje nad bardziej mrocznym Diablo 4, a po drodze anulowano dodatek do Diablo III.
Blizzard podpadł fanom prezentując w tym roku Diablo Immortal, czyli grę mobilną w kultowym uniwersum. Teraz wyszły na jaw nowe informacje. Deweloper podobno pracuje nad czwartą odsłoną, ale napotkał problemy produkcyjne, dlatego nie był gotowy na ujawnienie projektu.
Diablo 3
Diablo 3 Diablo 3
Diablo 3

Według Kotaku studio miało wydać spory dodatek do Diablo III, ale w pewnym momencie uznano, że dalsze inwestycje w grę nie mają sensu i zmieniono plany. Część zespołu została przeniesiona do produkcji czwartej odsłony, która otrzymała nazwę kodową Hades. Projekt znacząco odbiegał od schematów serii. Zamiast hack'n'slasha pracowano nad RPG akcji w stylu serii Dark Souls. Zespół sam nie wierzył czy ilość zmian pozwoli włączyć grę do serii Diablo. W efekcie po dwóch latach prac projekt skasowano, ponieważ nie osiągnął jakości charakterystycznej dla Blizzarda.
Diablo 3
Diablo 3
Diablo 3

Teraz deweloper pracuje nad czwartą odsłoną pod nazwą kodową Fenris. Według Kotaku porzucono kreskówkową grafikę i skierowano się ku mrocznemu klimatowi wzorowanemu na drugiej odsłonie. Całość ma być bardzo brutalna i krwawa. Diablo 4 jest na wczesnym etapie prac, dlatego studio nie chciało zapowiadać gry. Produkcja ma korzystać nadal z izometrycznego rzutu, ale zostaną rozbudowane elementy MMO. Miasta mają pełnić rolę hubów gdzie gracze sformują drużyny i ruszą na łowy. Gra miałaby się ukazać najwcześniej w 2020 roku.
Diablo 3
Diablo 3
Diablo 3

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Diablo 4 powstaje, ale Blizzard nie jest gotowy na ujawnienie projektu?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Diablo 4 powstaje, ale Blizzard nie jest gotowy na ujawnienie projektu?