Gry   »   Aktualności   »   Atari: Game Over - zwiastun dokumentu o E.T. i załamaniu rynku gier

Aktualności

rss

Atari: Game Over - zwiastun dokumentu o E.T. i załamaniu rynku gier

2014.07.28//  J. Kruczek
Niedawno opisywaliśmy historię gry E.T., której niemal cały nakład został zakopany na pustyni. Najgorsza gra w historii nie tylko doprowadziła giganta Atari na skraj bankructwa, ale też na zawsze zmieniła rynek gier.
Już niedługo, bo jesienią będziemy mogli zobaczyć specjalny film dokumentalny opowiadający historię najgorszej gry w historii. Produkcja pod tytułem Atari: Game Over zadebiutuje w usłudze Xbox Live. Stanie się tak, ponieważ to Microsoft sfinansował wyprawę mająca znaleźć zakopane kopie gry E.T.
E.T. Atari E.T. od Atari...
E.T. Atari ...doprowadziło rynek gier...
E.T. Atari ...na skraj upadku

Wyprawa się udała, a poszukiwacze odnaleźli setki tysięcy nowych gier zakopanych przez zrujnowane Atari. Film dokumentalny pokaże nie tylko całe poszukiwania i niezwykłe znalezisko. Pokaże też, jak wyglądał rynek gier w latach 80-tych i co porażka E.T. z nim zrobiła.
Zobacz także: Grób Atari i E.T. odnaleziony przez ekspedycję Microsoftu »Przypomnijmy, że E.T. na konsole Atari miał być wielkim hitem opartym o najpopularniejszy wtedy film. Niestety Scott Warshaw miał tylko pięć tygodni na opracowanie gry od zera. To było zbyt mało czasu i wydawca zmusił go do oddania fatalnej produkcji, w której nic nie było dobre. Chwile po wydaniu E.T. na tytuł spadła fala krytyki tak wielka, że Atari zostało z całymi magazynami wyprodukowanych kopii.
Koncern wydał 25 milionów dolarów na samą licencję i w związku z brakiem sprzedaży niemal zbankrutował. Co więcej ludzie odwrócili się od gier i cała sytuacja doprowadziła do załamania się rynku. Już jesienią poznamy całą historię w detalach.
E.T. Atari
E.T. Atari
E.T. Atari
E.T. Atari
E.T. Atari
E.T. Atari

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Atari: Game Over - zwiastun dokumentu o E.T. i załamaniu rynku gier

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Gry   »   Aktualności   »   Atari: Game Over - zwiastun dokumentu o E.T. i załamaniu rynku gier