Gry   »   Gry na konsole   »   ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole

Gry na konsole

rss

ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole

2009.07.18//  J. Kruczek
 Wymagania graczy wraz z postępem w dziedzinie gier rosną, stąd na rynku coraz więcej produkcji zahaczających o symulację. ArmA 2 to taktyczna strzelanina, która doskonale odwzorowuje nowoczesne pole walki.

To nie produkcja, w której pojedynczym żołnierzem można masakrować całe armie. Gracz staje się trybikiem w wielkiej machinie wojennej, a zwycięstwo jest uzależnione od współpracy wszystkich jednostek.Akcja gry rozgrywa się w 2009 roku na terenach fikcyjnego państwa Chernarus. Oczywiście gracz wcieli się w żołnierza Marines i wraz z armią amerykańską będzie walczył o pokój w niespokojnym regionie. Fabuła gry jak widać nie należy do zbyt oryginalnych, ale w tego typu grach nie o to chodzi. Najważniejsze, że gra rzuca naszego bohatera w wir wojny, którą trzeba przeżyć. 
 
ArmA 2 kładzie potężny nacisk na realizm rozgrywki. Wszystkie bronie zostały wiernie odwzorowane, zarówno pod względem wyglądu jak i efektów towarzyszących ich wykorzystaniu. W trakcie rozgrywki gracz będzie przemierzał potężne mapy, na których będzie się można dowolnie przemieszczać. Sporą pomocą będzie możliwość skorzystania z dobrze znanych pojazdów wojskowych jak Hummer czy helikopter Black Hawk. Wygląd lokacji odwzorowuje krajobraz byłych państw bloku komunistycznego.
 
Podczas starć z wrogiem ważna jest współpraca ze swoimi towarzyszami. Początkowo gracz będzie tylko częścią drużyny, lecz w miarę rozgrywki stanie się dowódcą oddziału i będzie mógł wydawać rozkazy wykonując tym samym bardziej zaawansowane akcje taktyczne. Twórcy gry poprawili model fizyki świata oraz system zniszczeń obiektów względem pierwszej części. ArmA 2 stałą się jeszcze lepszą symulacją. Walki na polu bitwy jeszcze nie wyglądały tak realistycznie, a gracz nie powinien być zaskoczony sytuacją, gdy nie wiadomo skąd trafi go zabłąkany pocisk. 
 
ArmA 2 znalazła się już na komputerach PC, ale seria po raz pierwszy zadebiutuje na konsolach Playstation 3 i Xbox 360. Premiera nastąpi w listopadzie 2009, dzięki czemu już końcem roku konsolowcy będą mogli posmakować prawdziwej symulacji pola walki.  
 
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2
Arma 2, Armed Assault Arma 2

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Control: AWE - zwiastun dodatkuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  Gry   »   Gry na konsole   »   ArmA 2, symulator pola walki wkracza na konsole